"De Boerderij" in Borsele stapt volledig over op Martin Audio


Een van de meer ongebruikelijke locaties die recentelijk is uitgerust met een Martin Audio CDD-geluidsoplossing is een hybride raadszaal / trouwlocatie in Borsele. Het pand wordt naast de gemeentelijke functie die het bekleedt dus ook gebruikt als trouwzaal en voor andere evenementen. Wat het extra speciaal maakt is dat de accomodaties zich bevinden in “De Boerderij”, een traditionele boerderij van meer dan 100 jaar oud. Audiovisueel specialist FvL Audio, Ampco Flashlight Sales en Martin Audio-partner, werd gevraagd het geluid te moderniseren en heeft de installatie ook uitgevoerd.
In de loop der jaren heeft FvL-eigenaar Frank van Loenhout met zijn bedrijf bijvoorbeeld meerdere touchscreen-installaties uitgevoerd in Borsele, dat centraal in de provincie Zeeland ligt. Hij heeft ook tal van andere (audio)upgrades uitgevoerd in aangrenzende gemeenten in de regio, “hoewel de audiosystemen daar meestal niet zo oud waren als hier!”
Bij De Boerderij kreeg FvL Audio de opdracht om een 20 jaar oud en verouderd 100V lijnsysteem te vervangen. “Hoewel het systeem nog wel werkte klonk het verschrikkelijk. Ons werd gevraagd een systeem te installeren dat geschikt was voor bruiloften in de trouwzaal, raadsvergaderingen in de raadszaal maar ook voor andere evenementen.”
Coaxiale technologie
Frank van Loenhout is verliefd geworden op Martin Audio’s coaxiale technologie nadat hij de FlexPoint FP8 had aangeschaft voor hun verhuurvloot. FvL Audio’s overstap naar de Martin Audio-familie begon in december vorig jaar, toen ze op zoek waren naar vervanging voor een deel van hun luidsprekers. Ze testten verschillende merken, “maar de duidelijke winnaar was de (FlexPoint) FP8,” kijkt Frank van Loenhout nu terug. “Dus hebben we er meteen acht aangeschaft.”
Toen het op de installatie in De Boerderij aankwam benaderde hij Martijn de Jong (Product Specialist bij Ampco Flashlight Sales) voor advies en ontving prompt een paar van de zeer populaire CDD6 om uit te testen. De CDD-serie heeft namelijk een vergelijkbare coaxiale differentiële spreidingstechnologie als de Flexpoint-serie waar hij al bekend mee was. “De geluidskwaliteit van de CDD6 was geweldig en dus besloten we ze in ons ontwerp voor De Boerderij te gebruiken” aldus Frank. “Het was een geweldige match voor deze locatie omdat de plaatsing eenvoudig was en de dekking heel goed bij de ruimte pastte.”
CDD: een enorme stap vooruit
Bij de hoofdingang is een paar CDD6-luidsprekers tegen het plafond aan geïnstalleerd en op een vertraging afgesteld en afgestemd op de afstand tussen de ingang, de Trouwzaal en de Raadszaal zodat er bij het doorlopen van de verschillende ruimtes geen storende vertraging hoorbaar is.
De Raadszaal is uitgerust met een conferentiesysteem. Hier heeft FvL vier CDD6-luidsprekers aan het plafond geïnstalleerd en nog een paar boven het publiek (op balkonhoogte). Onder het balkon bevindt zich een Martin Audio ADORN A55 fill-luidspreker in het wit, eveneens met de juiste vertraging ingesteld.
In de Trouwzaal was een upgrade van de geluidsversterking nodig voor toespraken en muziekweergave vanaf USB of computer. Hier zijn vier extra CDD6-luidsprekers geplaatst met een paar CDD5-luidsprekers als infill en een verborgen SX112 (1 x 12 inch) subwoofer voor de lage frequenties. “Het was verboden om de subwoofer zichtbaar te hebben,” merkt van Loenhout op.
Het hele systeem is aangesloten op een digitale routeringsmatrix zodat ze voor verschillende bijeenkomsten een audiobron naar elke afzonderlijke ruimte kunnen sturen, legt Frank verder uit. “Met andere woorden, de burgemeester kan draadloos naar elke ruimte van het gebouw praten en verzekerd zijn van een uitstekende geluidskwaliteit.”
De klant is ook zeer tevreden met de geluidsupgrade, die ervoor zorgt dat zowel de raadsvergaderingen als de huwelijksceremonies met meer helderheid en verstaanbaarheid te horen zijn. Beheerders van de locatie beschreven de geluidsupgrade als “een enorme stap vooruit”.
IKON iK42
Het systeem wordt aangedreven door een Martin Audio IKON iK42 versterker. “We leveren met de hele set niet alleen uitstekende geluidskwaliteit, maar ook een strak uiterlijk,” aldus van Loenhout.
Hun Flexpoint-luidsprekers zijn zelden in het magazijn, zo verteld hij. “We gebruiken ze voor al onze zakelijke evenementen, voornamelijk in Van Der Valk Hotel Middelburg, maar ook recentelijk in de VIP-ruimte bij onze lokale voetbalclub en in oktober op het Oesterfestival in Yerseke.
“Je kunt dus zeggen dat die eerste Flexpoint testrit onze liefde voor Martin Audio echt heeft aangewakkerd. We hebben net onze nieuw bestelde FP4 binnengekregen die we gaan gebruiken als frontfill en als een mini-geluidssysteem.” sluit Frank af.
Meer weten?
Stuur ons een berichtje of bel ons op en dan staat Martijn misschien binnenkort ook bij jou op locatie voor een demo. Of kom op afspraak een keer bij ons langs om Martin Audio te beluisteren. Ook voor andere vragen staan we graag voor je klaar.
Direct contact? Bel 030-2414070 tijdens kantooruren of mail met sales@ampco-flashlight.nl

Martijn de Jong
Martin Audio Product Specialist
martijn.dejong@ampco-flashlight.nl+31 30 241 4070
Martin Audio vernieuwt Wavefront Precision
Martin Audio introduceert flinke upgrades: IP54-rating voor alle kasten, snellere DISPLAY 3 software en nieuwe SX118+/SX218+ subwoofers. Meer grip op je systeem en klaar voor elk weertype. Kom luisteren op de ISE of tijdens onze Soundbites. Neem contact op voor alle info!
Linea Research NSC Series
Linea Research lanceert de NSC Series System Controllers. Deze 96kHz processors bieden exclusieve LIR-filters en VX-limiters in een standalone 1U-behuizing. Met drie verschillende modellen, optionele Dante en naadloze integratie in System Engineer 8, vormt de NSC-serie het ideale brein voor elk luidsprekersysteem.
Sound Events kiest voor de toekomst met Martin Audio Torus en FlexPoint
Nieuwe mijlpaal voor Sound Events: Investering in Martin Audio Sound Events heeft hun assortiment aanzienlijk versterkt met de aanschaf van Martin Audio Torus en FlexPoint systemen. Na een reeks overtuigende demo’s bij Ampco Flashlight Sales koos eigenaar Mark Staals voor deze configuratie vanwege de uitzonderlijke controle en de herkenbare topkwaliteit van het merk. Met deze nieuwe set is Sound Events klaar voor de meest veeleisende festival- en corporate producties.
Fourier Audio transform.go: VST3-hosting voor de engineer onderweg
𝗡𝗶𝗲𝘂𝘄𝗲 𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗳𝗼𝗿𝗺.𝗴𝗼: 𝗩𝗦𝗧𝟯-𝗵𝗼𝘀𝘁𝗶𝗻𝗴 𝘃𝗼𝗼𝗿 𝗲𝗻𝗴𝗶𝗻𝗲𝗲𝗿𝘀 𝗼𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝗴𝗼
Fourier Audio introduceert de transform.go: een compacte 16-kanaals plugin-server. Dankzij het nieuwe HYPERPORT-protocol biedt deze server een recordlage latency van 1,2 ms. De ideale, lichtgewicht oplossing voor tour-engineers en flypacks. Ontdek de transform.go en HYPERPORT live tijdens de ISE in Barcelona.
KLANG:1 – Immersive monitoring, nu in pocketformaat
𝗡𝗶𝗲𝘂𝘄𝗲 𝗞𝗟𝗔𝗡𝗚:𝟭-𝘀𝗲𝗿𝗶𝗲: 𝗜𝗺𝗺𝗲𝗿𝘀𝗶𝘃𝗲 𝗺𝗼𝗻𝗶𝘁𝗼𝗿𝗶𝗻𝗴 𝗶𝗻 𝗽𝗼𝗰𝗸𝗲𝘁𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗮𝘁
KLANG introduceert de ultra-compacte KLANG:1 en KLANG:1pro. Deze lichtgewicht processors bieden 64 kanalen aan hoogwaardige immersive in-ear mixing met een latency van slechts 0,25 ms. De pro-versie voegt redundante Dante en MADI toe. Ervaar ze live op de ISE in Barcelona.
Dit was CUE 2026
Ampco Flashlight Sales kijkt terug op een geslaagde CUE 2026 in Rotterdam Ahoy. Bekijk de hoogtepunten van de beurs.
Ayrton Eagle Strike maakt werelddebuut tijdens opening FIFA Arab Cup in Doha
Ayrton Eagle Strike maakt zijn werelddebuut tijdens de opening ceremony van de FIFA Arab Cup in Doha. Lees hoe dit nieuwe armatuur presteerde in een grootschalige stadionproductie.
Clear-Com introduceert 4-kanaals HelixNet beltpack
Ontdek de nieuwe 4-kanaals HelixNet beltpack van Clear-Com bij Ampco Flashlight Sales. Vier kanalen, volledige compatibiliteit en te zien op CUE 2026.
Stairway Productions breidt Martin Audio-set uit met WPC-systeem
Stairway Productions kiest opnieuw voor Martin Audio en neemt het WPC line-array systeem in gebruik. Ontdek hoe het systeem deze zomer werd ingezet tijdens de UIT Week Utrecht en lees meer over de samenwerking met Ampco Flashlight Sales.
Muziekgebouw aan ’t IJ kiest voor stille kracht van ETC Halcyon Silent
Ampco Flashlight Sales realiseerde een lichtupgrade in het Muziekgebouw aan ’t IJ met ETC Halcyon Silent armaturen en een Eos Apex 5 console.



