TORUS tovert sportarena om tot gala- en feestlocatie


De Sportcampus Zuiderpark in Den Haag is de thuisbasis van basketbalclub The Hague Royals en jaarlijks decor voor het Sportgala. Dit evenement eert lokale sporters, teams en vrijwilligers en transformeert de arena in een sfeervolle eventlocatie.
Minigigs, het verhuurbedrijf van Roel Bik, verzorgde licht, geluid, video en rigging. De uitdaging: een galmende sporthal omtoveren tot een dynamische ruimte voor de awardshow en een bruisend feest voor 1100 gasten. Een gordijn scheidde de feestgangers van de netwerkruimte, terwijl TORUS-speakers spraakverstaanbaarheid en een gelijkmatige geluidsverdeling garandeerden.
Sinds Minigigs overstapte op Martin Audio is de geluidskwaliteit sterk verbeterd. De set-up bestond uit TORUS T12-15 met T8-20’s als centerfill en delays. Aangevult met acht SXCF115 cardioïde subwoofers voor gecontroleerde lage frequenties. De installatie werd aangestuurd door vijf iKON iK42 versterkers. Dankzij Martin Audio’s DISPLAY3 software werd de optimale plaatsing van de subs bepaald, wat resulteerde in een precieze geluidsdekking zonder reflecties.
Na de uitreiking werd de transitie naar feestmodus naadloos gemaakt: de liveband maakte plaats voor een DJ, ondersteund door CDD-LIVE 8 speakers. De reacties waren lovend. “We kregen geweldige feedback van productie en VIP’s,” zegt Roel Bik. Minigigs bewees opnieuw zijn expertise en flexibiliteit door dit event grotendeels met eigen inventaris te realiseren.
Meer weten?
Stuur ons een berichtje of bel ons op en dan staat Martijn misschien binnenkort ook bij jou op locatie voor een demo. Of kom op afspraak een keer bij ons langs om Martin Audio te beluisteren. Ook voor andere vragen staan we graag voor je klaar.
Direct contact? Bel 030-2414070 tijdens kantooruren of mail met sales@ampco-flashlight.nl

Martijn de Jong
Martin Audio specialist
“Voor elke toepassing en smaak het ideale systeem”
Martin Audio vernieuwt Wavefront Precision
Martin Audio introduceert flinke upgrades: IP54-rating voor alle kasten, snellere DISPLAY 3 software en nieuwe SX118+/SX218+ subwoofers. Meer grip op je systeem en klaar voor elk weertype. Kom luisteren op de ISE of tijdens onze Soundbites. Neem contact op voor alle info!
Linea Research NSC Series
Linea Research lanceert de NSC Series System Controllers. Deze 96kHz processors bieden exclusieve LIR-filters en VX-limiters in een standalone 1U-behuizing. Met drie verschillende modellen, optionele Dante en naadloze integratie in System Engineer 8, vormt de NSC-serie het ideale brein voor elk luidsprekersysteem.
Sound Events kiest voor de toekomst met Martin Audio Torus en FlexPoint
Nieuwe mijlpaal voor Sound Events: Investering in Martin Audio Sound Events heeft hun assortiment aanzienlijk versterkt met de aanschaf van Martin Audio Torus en FlexPoint systemen. Na een reeks overtuigende demo’s bij Ampco Flashlight Sales koos eigenaar Mark Staals voor deze configuratie vanwege de uitzonderlijke controle en de herkenbare topkwaliteit van het merk. Met deze nieuwe set is Sound Events klaar voor de meest veeleisende festival- en corporate producties.
Fourier Audio transform.go: VST3-hosting voor de engineer onderweg
𝗡𝗶𝗲𝘂𝘄𝗲 𝘁𝗿𝗮𝗻𝘀𝗳𝗼𝗿𝗺.𝗴𝗼: 𝗩𝗦𝗧𝟯-𝗵𝗼𝘀𝘁𝗶𝗻𝗴 𝘃𝗼𝗼𝗿 𝗲𝗻𝗴𝗶𝗻𝗲𝗲𝗿𝘀 𝗼𝗻 𝘁𝗵𝗲 𝗴𝗼
Fourier Audio introduceert de transform.go: een compacte 16-kanaals plugin-server. Dankzij het nieuwe HYPERPORT-protocol biedt deze server een recordlage latency van 1,2 ms. De ideale, lichtgewicht oplossing voor tour-engineers en flypacks. Ontdek de transform.go en HYPERPORT live tijdens de ISE in Barcelona.
KLANG:1 – Immersive monitoring, nu in pocketformaat
𝗡𝗶𝗲𝘂𝘄𝗲 𝗞𝗟𝗔𝗡𝗚:𝟭-𝘀𝗲𝗿𝗶𝗲: 𝗜𝗺𝗺𝗲𝗿𝘀𝗶𝘃𝗲 𝗺𝗼𝗻𝗶𝘁𝗼𝗿𝗶𝗻𝗴 𝗶𝗻 𝗽𝗼𝗰𝗸𝗲𝘁𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗮𝘁
KLANG introduceert de ultra-compacte KLANG:1 en KLANG:1pro. Deze lichtgewicht processors bieden 64 kanalen aan hoogwaardige immersive in-ear mixing met een latency van slechts 0,25 ms. De pro-versie voegt redundante Dante en MADI toe. Ervaar ze live op de ISE in Barcelona.
Dit was CUE 2026
Ampco Flashlight Sales kijkt terug op een geslaagde CUE 2026 in Rotterdam Ahoy. Bekijk de hoogtepunten van de beurs.
Ayrton Eagle Strike maakt werelddebuut tijdens opening FIFA Arab Cup in Doha
Ayrton Eagle Strike maakt zijn werelddebuut tijdens de opening ceremony van de FIFA Arab Cup in Doha. Lees hoe dit nieuwe armatuur presteerde in een grootschalige stadionproductie.
Clear-Com introduceert 4-kanaals HelixNet beltpack
Ontdek de nieuwe 4-kanaals HelixNet beltpack van Clear-Com bij Ampco Flashlight Sales. Vier kanalen, volledige compatibiliteit en te zien op CUE 2026.
Stairway Productions breidt Martin Audio-set uit met WPC-systeem
Stairway Productions kiest opnieuw voor Martin Audio en neemt het WPC line-array systeem in gebruik. Ontdek hoe het systeem deze zomer werd ingezet tijdens de UIT Week Utrecht en lees meer over de samenwerking met Ampco Flashlight Sales.
Muziekgebouw aan ’t IJ kiest voor stille kracht van ETC Halcyon Silent
Ampco Flashlight Sales realiseerde een lichtupgrade in het Muziekgebouw aan ’t IJ met ETC Halcyon Silent armaturen en een Eos Apex 5 console.




